Logo Maarheeze nu 500px4 weekenddiensten5 aed1 evenement2 afval 33 openbaarvervoer6 politie7 helpende hand

nlenfrdeplroes
donderdag, 08 maart 2018 13:13

André oud: plaats 10; lijst Cranendonck actief

Rate this item
(2 votes)

Hallo. 

Ik ben André Oud. 

Sinds 2010 ben ik raadslid voor Cranendonck Actief! 

Ik ben in 1975 in Maarheeze komen wonen als beginnend politieman. Ik heb door mijn werk de hele gemeente goed leren kennen en waarderen. Elk dorp met zijn eigen karakter. Elk dorp met betrokken inwoners, die opkomen voor het belang van hun eigen leefomgeving. 

Mijn vrouw Anne en ik zijn allebei vrijwilliger. Anne bij de Zonnebloem, Onze School en de Helpende Hand. Ik bij de senioren-vereniging (KBO) als belasting-invulhulp en ouderenadviseur. Voor de WMO als cliënt-ondersteuner. 

Als raadslid ben ik er voor heel de gemeente en niet alleen voor Maarheeze. Omdat dit voor "Maarheeze.nu" is wil ik het hebben over mijn eigen dorp.

Ik heb me als raadslid ingezet om "onze school" te realiseren. Die is er, politiek gezien, gekomen dankzij de lokale partijen. De landelijke partijen CDA, VVD en PvdA (nu Pro6) waren tegen. Met dank aan een hele enthousiaste groep vrijwilligers is er iets moois van gemaakt. Een voorbeeld van een geslaagd burgerinitiatief voor heel de gemeente en ver daarbuiten.

De plannen rond het Hof van Cranendonck kwamen afgelopen vier jaar tot stilstand. Vooral dankzij een luid en duidelijk signaal van de kiezers. Het mooie gebied rondom ons voormalige gemeentehuis is er ongeschonden uit gekomen. Er zijn plannen in de maak voor de Baronie van Cranendonck. Die zorgen voor behoud van het karakter van dat uniek mooie gebied.

Ik heb me ook ingezet voor veilige fietsverbindingen. Langs het Laar is er een gerealiseerd. Een goede fietsverbinding tussen Maarheeze en Leende is hard nodig. Doortrekken van de fietsverbinding tussen Maarheeze en Budel is ook een wens.  De komende vier jaar moet er echt werk van worden gemaakt.

Het sluipverkeer is ook aangepakt. Het wordt nu een kwestie van volhouden. Zeker als straks ook de Stationsstraat is heringericht. We moeten voorkomen dat de bewoners van de Sterkselseweg en de Vogelsberg de dupe worden.

Ik heb mezelf op plaats 10 gezet omdat ik onze jongere raadsleden niet in de weg wilde zitten. Mocht u toch besluiten op mij te stemmen dan ga ik me de komende vier jaar inzetten voor: de volgende 5 speerpunten.

  1. Behoud van de Mariaschool en het karakter van het gebied rondom onze kerk
  2. Veilige fietsverbinding tussen Maarheeze en Leende en Maarheeze en Budel
  3. Opruimen van de rommel aan het Laar 
  4. Verder uitwerken van centrumplan Maarheeze
  5. Moderniseren van de Smeltkroes

En dat alles in overleg met de inwoners met alle ruimte voor eigen initiatieven. 

Gegroet,

André Oud

andre oud

Last modified on donderdag, 08 maart 2018 13:21